UPOZORNĚNÍ: 2. - 10. 7. dovolená, vaše objednávky vyřídíme 11. 7. Děkuji za pochopení, vaše lékárnice Helena Zvaríková.

Poradna

Zde najdete odpovědi na vaše otázky týkající se zdraví a prevence. 

Můžete hledat odpovědi na otázky abecedně nebo podle konkrétních klíčových slov pomocí klávesové zkratky Ctrl+F.  

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole:

poradna

A: akné

Je mi 35 a trápí mě akné. Zkoušela jsem různé kosmetické přípravky ale po dlouhých pokusech jsem došla k tomu, že je zřejmě potřeba to řešit celkově. Poradíte mi na co se zaměřit např. ve stravování, příp. jestli jsou nějaké doplňky stravy? Významně může pomoci omezit cukr. Akné v tomto věku ale může být s velkou pravděpodobností i hormonálního původu. V tomto případě doporučuji Detoxin kapky vnitřně (pro detox) v kombinaci s Estrozinem (pro hormonální rovnováhu). Na zevní péči je úžasná maska na hormonální akné od značky Syncare, kterou seženete u nás v lékárně Apavar v centru Ostravy.

 


B: Bachovy esence, bradavice

Je možné namíchat bachovy esence na míru? Možné to samozřejmě je, ale doporučuji použít již připravené, originální bachovky na hlavní problém, zastavte se ke mě do lékárny v Ostravě, ráda vám poradím s výběrem.

Poradíte mi něco na bradavice? Rozhodně bych v první řadě doporučila návštěvu kožního lékaře. Jinak z přírodních produktů je výborný vlaštovičník přírodní (tinktura), na předpis pak Verumal. Zastavte se ke mě do lékárny v Ostravě, ráda vám poradím s výběrem.

 


C

 


D

 


E

 


F

 


G

 


H: hořčík, hemoroidy

Doporučíte nějaký přírodní hořčík? Schislerova sůl č. 7 magnesium phosphoricum, je skvělá a má úžasné účinky. Mnoho mých klientů ji chválí.

Mám hemoroidy ale nechci na operaci. Je nějaká jiná forma léčby? U hemoroidů velmi  záleží na rozsahu a od toho se odvíjí i následná péče. Rozhodně bych doporučila v první řadě návštěvu odborného lékaře. Hemoroidy jsou především problémem cévního typu a z přírodních doplňků stravy bych doporučila dlouhodobě užívat Venisfér kapky, které celkově podporují zdraví cévního systému. Pro domácí léčbu mírných projevů zevně doporučuji kombinovat s Venisfér krémem. Také je velmi účinná dubová kůra. Doporučuji kombinaci sedacích koupelí, mastičky a emulze pro intimní hygienu, vše s výtažky z dubové kůry.

 


CH: cholesterol

Mám vysoký krevní tlak a zvýšený cholesterol. Beru léky předepsané lékařem. Měl bych k tomu přidat nějaké doplňky stravy? I když to možná bude znít jako otřepaná fráze, tak není: zdravý životní styl je základ. Kromě toho samozřejmě dodržujte předepsanou medikaci a z přírodních doplňků stravy je velmi dobré Venisfér kapky, které celkově podporují zdraví cévního systému. Doporučuji vše nejdříve zkonzultovat s vašim lékařem. 

 


I

 


J

 


K: kolagen

Kvalitní kolagen? Coladeen derma plus velmi doporučuji z pvlastní zkušenosti i z doporučení mých zákaznic.

 


L

 


M: mensturace

Mám silné pms (změny nálad, bolesti prsou, zadržování vody). Je nějaký přírodní doplněk stravy, čaj nebo něco co tyhle projevy zmírní? Tyto projevy jsou způsobeny přirozenými hormonálními výkyvy. Skvělé pro vyrovnání hladiny ženských hormonů je kombiovat Estrozin kapky s bylinným čajem Estrozin. Doporučuji užívat dlouhodobě. 

Mám velmi bolestivou menstruaci, že si musím brát volno z práce. Nechci do sebe cpát chemii, poradíte mi co s tím mám dělat? Doporučuji jako rychlou úlevu od bolesti připravit horký nápoj z Schislerovy soli č. 7. 

 


N

 


O

 


P
 


Q

 


R

 


S: strie

Jsem poprvé těhotná a bojím se, že se mi vytvoří strie. Bohužel co vím od kamarádek, tak mnoho kosmetických přípravků má spíše dobrou reklamu, než že by skutečně fungovaly. Poradíte něco osvědčeného?

Doporučuji především pravidelnou masáž bříška pro lepší prokrvení kůže. Masírujte žínkou nebo jemně štipkejte kůži prsty. Z kosmetických produktů je dobrý Elasti Q. Zastavte se ke mě do lékárny v Ostravě, ráda vám poradím s výběrem.

 


T

 


U

 


V: vlasy

Jsem krátce po porodu a hodně mi vypadávají vlasy. Vím, že je to asi normální, ale můžu to nějak zmírnit? Toto je opravdu velmi časté a je to známkou vyčerpání organismu po porodu. Doporučuji celkově doplnit energii ledvin. K tomu pomůže vnitřně užívat Schislerovy soli č. 8 a Schislerovy soli č. 11, které jsou vhodné i pro kojící ženy. Doporučuji si také udělat pravidelnou relaxační chvilku např. při umývání vlasů a zařadit masáž pokožky hlavy pro lepší prokrvení.

 


Z