NÁŠ TÝM

Mgr. Helena Zvaríková

Majitelka lékárny a ředitelka společnosti

náš tým

Vzdělání:
Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě
Atestace v oboru lékárenství v Banské Bystrici
Odvykání kouření v lékárnách - garant: Česká lékárnická komora
Lékové interakce – garant: Interakční akademie, Infopharm,a.s.
Základy TČM, Feng Shui, Sebeléčení  vlastní  energií, Výcvik systemických business-konstelací

V dětství se mě otec zeptal, čím bych chtěla být a jestli chci v budoucnu pracovat v lékárně. Bylo mi asi šest let a tato klasická osudová otázka z dětství ovlivnila celý můj život. Od té doby jsem nemyslela na nic jiného a láska k tradičnímu lékárenskému řemeslu se stala mým povoláním i posláním. Po ukončení školy jsem pracovala ve třech nemocničních lékárnách, zastupovala v nádherné historické lékárně v malém městečku. Od roku 1996 jsem provozovala lékárnu ve zdravotním středisku v Rychvaldě. V roce 2016 jsem udělala životní rozhodnutí, které mě vedlo k prodeji této lékárny a následně k vybudování nové moderní lékárny v centru Ostravy, tak jak ji znáte dnes.

Kombinuji přírodní produkty s klasickou farmacií. Své zkušenosti předávám v rámci poradenství i individuálních konzultací: „Mým cílem je vnést do léčby přehlednost, efektivitu a jednoduchým způsobem navést lidi na tělu vlastní přirozenou cestu ke zdraví.
Svůj zájem o celostní medicínu, léčivé rostliny, zdravý životní styl a „antianging“ uplatňuji v každodenním pracovním i osobním životě.
Organizuji osvětové přednášky, kde informuji veřejnost o prevenci vzniku nemocí a předávám rady, jak pečovat o své zdraví, které se v současné uspěchané době stává opravdovým uměním. Moje přirozenost, klidný přístup a schopnosti vidět věci s nadhledem mi umožňují navodit příjemné a otevřené prostředí, které umožňuje klientům bez obav řešit své zdravotní problémy.

Záliby: tanec, hory, lyže, cestování, bioinformační medicína
Oblíbená sladkost: belgické pralinky a "berušky" nejvíc, kaštanové pyré
Oblíbené květiny: orchidej...a všechno co kvete
Životní krédo: „ Vše opravdu veliké dovršuje se nenáhlým, nepozorovaným vzrůstem.“ (Seneca)


PharmDr. Kateřina Svrčinová

Vedoucí lékárnice a odborný zástupce

náš tým 2


Vzdělání:
Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského  v Bratislavě
Rigorózní zkouška  Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského Bratislavě
I. Atestace v oboru lékárenství v Ostravě
Diplom Attestation d‘homéopathie CEDH
Kurz Homeopatická terapie v každodenní praxi zdravotníka 1 a 2
Studium na  Akademii klasické homeopatie

Dělej vše jak umíš nejlépe, praví čtvrtá dohoda Miguela Ruize. A tak se snažím i já dělat to lékárenství jak umím nejlépe. S radostí, láskou, humorem , lidskostí a samozřejmě znalostmi. A jsem vlastně trochu sobec, dělám to hlavně proto, aby mě to po těch letech v lékárně ještě bavilo a vlastně tím odměňuji sama sebe.
Vždy jsem inklinovala k fytoterapii, homeopatii a dalším metodám v Čechách často označovaným (a zatracovaným) jako alternativní, které jsou však v jiných koutech světa zcela běžnou součástí medicíny a to především té preventivní. Neboť nejlepší lékař ( lékárník) je ten, který o vaše zdraví pečuje tak, že nemoc vůbec nevznikne. Alternativní je přece většinou rozhodování buď a nebo. V případě medicíny to však nejsou směry, které jdou proti sobě ,ale které by se měly doplňovat a vzájemně respektovat. A proto i já samozřejmě „ovládám“ a respektuji i klasické alopatické (chemické) léky a západní medicínu.

Mou největší“ láskou“ se však časem stala homeopatie, které věnuji nemálo úsilí a svého volného času. Když jsem se ve svých 17 letech (v roce 1992) dostala do Francie, onemocněla tam a dostala se k lékaři, byli mi automaticky předepsány homeopatika. V té době u nás téměř neznámá a pomaloučku znovu doporučována lékařům. Ve Francii už tehdy homeopatika patřila a stále patří mezi léky první volby a jsou zde (podobně jako ve Švýcarsku) dokonce hrazena pojišťovnou (Že by tyto národy byly úplně mimo?) .
Co člověk, to názor a odlišný pohled a postoj. Proto jsem připravena nabídnout a doporučit každému ten jeho pravý “lék na míru“, ať “chemický“, či “nechemický“. Vždy však takový, o kterém jsem přesvědčena, že je kvalitní a funguje. Nikoliv takový, který byl “nakoupen v akci“ a je ho třeba prodat.
A tak pro ty, kteří čtou Douglase Adamse (a všechny ostatní) už lze jen nabídnout univerzální galaktické motto Stopařova průvodce galaxií - “Nepropadejte panice!!!“ - je tu lékárna APAVAR.

Záliby:cestování,knihy, jazyky, lyže, hory, moře, příroda, hudba, folklórní soubor, homeopatie, jóga
Oblíbená barva: červená
Oblíbené zvíře: vlk, sova nebo skřivan. Sova donucená vstávat jako skřivan.
Oblíbená sladkost: čokoláda, větrník z Ollies
Oblíbená květina: růže, nejlépe rudá
Životní motto: Na nic nečekej. Jdi za tím, čemu věříš.
Důvěřuj intuici, když ti něco nesedí, nedělej to.
YESTERDAY IS HISTORY, TOMMOROW IS MYSTERY, TODAY IS A GIFT


 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení