Zdraví nás baví
DIOCHI produkty

Náš tým

Mgr. Helena Zvaríková

Majitelka lékárny a ředitelka společnosti

Helena Zvaríková

Vzdělání:

Farmaceutická fakulta Univerzity Kome

nského v Bratislavě

Atestace v oboru lékárenství v Banské Bystrici

Lékové interakce – garant: Interakční akademie, Infopharm,a.s.

Základy TČM, Feng Shui, Sebeléčení  vlastní  energií, Výcvik systemických business-konstelací

V dětství se mě otec zeptal, čím bych chtěla být a nenápadně mě navedl na myšlenku, jestli by se mi líbilo pracovat v lékárně. Bylo mi asi šest let a ještě dnes si vybavuji naše povídání a tato klasická osudová otázka, která se pokládá každému dítěti, ovlivnila celý můj život. S odstupem času vnímám, že právě tenkrát nastalo vedení mou životní cestou a láska k tradičnímu lékárenskému řemeslu se stala mým povoláním i posláním. Po ukončení vysoké školy jsem pracovala ve třech nemocničních lékárnách, zastupovala v nádherné historické lékárně v malém městečku. Od roku 1996 jsem provozovala lékárnu ve zdravotním středisku v Rychvaldě. V roce 2016 jsem udělala životní rozhodnutí, které mě vedlo k prodeji této lékárny a následně k vybudování nové moderní lékárny v centru Ostravy. Věřím, že postupně se mi povede svou vizi, jak by měla lékárna současnosti fungovat dotáhnout do finální podoby.

Vždy jsem měla blíže k bylinkám a přírodním produktům, a proto už více jak patnáct let pracuji s přírodními produkty české fy Diochi. Kombinace přírodních produktů s klasickou farmacií jsou jednou z variant, jak vylepšit každé zdraví.

Své zkušenosti předávám v rámci poradenství, individuálních konzultací a diagnostik. Mým cílem je vnést do léčby přehlednost, efektivitu a jednoduchým způsobem navést lidi na tělu vlastní přirozenou cestu ke zdraví.

Svůj zájem o celostní medicínu, léčivé rostliny, zdravý životní styl uplatňuji v
každodenním pracovním i osobním životě.

Každou první středu v měsíci se můžete se mnou potkat na přátelských setkáních či přednáškách. Můžete se zeptat na vše, co právě řešíte a také se dozvědět, jak pečovat o své zdraví, které se v současné uspěchané době stává opravdovým uměním. Moje přirozenost, klidný přístup a schopnosti vidět věci s nadhledem mi umožňují navodit příjemné a otevřené prostředí, které
umožňuje klientům bez obav řešit své zdravotní problémy.


Záliby:
tanec, hory, lyže, cestování, bioinformační medicína

Oblíbená sladkost: belgické pralinky a kaštanové pyré

Oblíbené květiny:  orchidej...a všechno co kvete

Životní krédo ( motto ) :    „ Vše opravdu veliké

                                             dovršuje se nenáhlým,

                                             nepozorovaným vzrůstem.“

                                             ( Seneca )


PharmDr. Kateřina Svrčinová

Vedoucí lékárnice a odborný zástupce

Kateřina Svrčinová

Vzdělání:

Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského  v Bratislavě

Rigorózní zkouška  Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského Bratislavě

I. Atestace v oboru lékárenství v Ostravě

Diplom Attestation d‘homéopathie CEDH

Kurz Homeopatická terapie v každodenní praxi zdravotníka 1 a 2

Akademie klasické homeopatie

Dělej vše jak umíš nejlépe, praví čtvrtá dohoda Miguela Ruize. A tak se snažím i já dělat to lékárenství jak umím nejlépe. S radostí, láskou, humorem , lidskostí a samozřejmě znalostmi. A jsem vlastně trochu sobec, dělám to hlavně proto, aby mě to po těch letech v lékárně ještě bavilo a vlastně tím odměňuji sama sebe.

Vždy jsem inklinovala k fytoterapii, homeopatii a dalším metodám v Čechách často označovaným (a zatracovaným) jako alternativní a pod, které jsou však v jiných koutech světa zcela běžnou součástí medicíny a to především té preventivní. Neboť nejlepší lékař( lékárník) je ten, který o vaše zdraví pečuje tak, že nemoc vůbec nevznikne. Alternativní je přece většinou rozhodování buď a nebo. V případě medicíny to však nejsou směry, které jdou proti sobě ,ale které by se měly doplňovat a vzájemně respektovat. A proto i já samozřejmě „ovládám“ a respektuji i klasické alopatické (chemické) léky a západní medicínu.

Mou největší“ láskou“ se však časem stala homeopatie, které věnuji nemálo úsilí a svého volného času. Když jsem se ve svých 17 letech (v roce1992) dostala do Francie, onemocněla tam a dostala se k lékaři, byli mi automaticky předepsány homeopatika,v té době u nás téměř neznámá (a pomaloučku znovu vyučována lékařům). Ve Francii už tehdy patřili a stále patří mezi léky první volby a jsou zde (stejně jako ve Švýcarsku) dokonce hrazena pojišťovnou (že by tyto národy byli úplně mimo?). Avšak co člověk, to názor, pohled, jiný postoj, a proto jsem připravena nabídnout a doporučit každému ten jeho pravý“ lék na míru “, ať “chemický“,či “nechemický“-vždy však takový, o kterém jsem přesvědčena že je kvalitní a funguje a ne takový, který byl “nakoupen v akci“ a je ho třeba prodat. A tak pro ty, kteří čtou Douglase Adamse (a pro všechny ostatní) už lze jen nabídnout univerzální galaktické motto Stopařova průvodce galaxií-“Nepropadejte panice!!!“-je tu lékárna APAVAR.

Záliby: cestování,knihy, jazyky, lyže, hory, moře, příroda, hudba, folklórní soubor, homeopatie, jóga

Oblíbená barva: červená

Oblíbené zvíře: vlk

Oblíbená sladkost: čokoláda, větrník z Ollies

Oblíbené květiny: růže, nejlépe rudá

Motta: Na nic nečekej. Jdi za tím, čemu věříš.
Důvěřuj intuici, když ti něco nesedí, nedělej to.
YESTERDAY IS HISTORY
TOMMOROW IS MYSTERY
TODAY IS A GIFT