NÁŠ TÝM

Mgr. Helena Zvaríková

Majitelka lékárny a ředitelka společnosti

náš tým

Vzdělání:
Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského v Bratislavě
Atestace v oboru lékárenství v Banské Bystrici
Odvykání kouření v lékárnách - garant: Česká lékárnická komora
Lékové interakce – garant: Interakční akademie, Infopharm,a.s.
Základy TČM, Feng Shui, Sebeléčení  vlastní  energií, Výcvik systemických business-konstelací

V dětství se mě otec zeptal, čím bych chtěla být a jestli chci v budoucnu pracovat v lékárně. Bylo mi asi šest let a tato klasická osudová otázka z dětství ovlivnila celý můj život. Od té doby jsem nemyslela na nic jiného a láska k tradičnímu lékárenskému řemeslu se stala mým povoláním i posláním. Po ukončení školy jsem pracovala ve třech nemocničních lékárnách, zastupovala v nádherné historické lékárně v malém městečku. Od roku 1996 jsem provozovala lékárnu ve zdravotním středisku v Rychvaldě. V roce 2016 jsem udělala životní rozhodnutí, které mě vedlo k prodeji této lékárny a následně k vybudování nové moderní lékárny v centru Ostravy, tak jak ji znáte dnes.

Kombinuji přírodní produkty s klasickou farmacií. Své zkušenosti předávám v rámci poradenství i individuálních konzultací: „Mým cílem je vnést do léčby přehlednost, efektivitu a jednoduchým způsobem navést lidi na tělu vlastní přirozenou cestu ke zdraví.
Svůj zájem o celostní medicínu, léčivé rostliny, zdravý životní styl a „antianging“ uplatňuji v každodenním pracovním i osobním životě.
Organizuji osvětové přednášky, kde informuji veřejnost o prevenci vzniku nemocí a předávám rady, jak pečovat o své zdraví, které se v současné uspěchané době stává opravdovým uměním. Moje přirozenost, klidný přístup a schopnosti vidět věci s nadhledem mi umožňují navodit příjemné a otevřené prostředí, které umožňuje klientům bez obav řešit své zdravotní problémy.

Záliby: tanec, hory, lyže, cestování, bioinformační medicína
Oblíbená sladkost: belgické pralinky a "berušky" nejvíc, kaštanové pyré
Oblíbené květiny: orchidej...a všechno co kvete
Životní krédo: „ Vše opravdu veliké dovršuje se nenáhlým, nepozorovaným vzrůstem.“ (Seneca)


PharmDr. Kateřina Svrčinová

Vedoucí lékárnice a odborný zástupce

náš tým 2


Vzdělání:
Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského  v Bratislavě
Rigorózní zkouška  Farmaceutická fakulta Univerzity Komenského Bratislavě
I. Atestace v oboru lékárenství v Ostravě
Diplom Attestation d‘homéopathie CEDH
Kurz Homeopatická terapie v každodenní praxi zdravotníka 1 a 2
Studium na  Akademii klasické homeopatie

Dělej vše jak umíš nejlépe, praví čtvrtá dohoda Miguela Ruize. A tak se snažím i já dělat to lékárenství jak umím nejlépe. S radostí, láskou, humorem , lidskostí a samozřejmě znalostmi. A jsem vlastně trochu sobec, dělám to hlavně proto, aby mě to po těch letech v lékárně ještě bavilo a vlastně tím odměňuji sama sebe.
Vždy jsem inklinovala k fytoterapii, homeopatii a dalším metodám v Čechách často označovaným (a zatracovaným) jako alternativní, které jsou však v jiných koutech světa zcela běžnou součástí medicíny a to především té preventivní. Neboť nejlepší lékař ( lékárník) je ten, který o vaše zdraví pečuje tak, že nemoc vůbec nevznikne. Alternativní je přece většinou rozhodování buď a nebo. V případě medicíny to však nejsou směry, které jdou proti sobě ,ale které by se měly doplňovat a vzájemně respektovat. A proto i já samozřejmě „ovládám“ a respektuji i klasické alopatické (chemické) léky a západní medicínu.

Mou největší“ láskou“ se však časem stala homeopatie, které věnuji nemálo úsilí a svého volného času. Když jsem se ve svých 17 letech (v roce 1992) dostala do Francie, onemocněla tam a dostala se k lékaři, byli mi automaticky předepsány homeopatika. V té době u nás téměř neznámá a pomaloučku znovu doporučována lékařům. Ve Francii už tehdy homeopatika patřila a stále patří mezi léky první volby a jsou zde (podobně jako ve Švýcarsku) dokonce hrazena pojišťovnou (Že by tyto národy byly úplně mimo?) .
Co člověk, to názor a odlišný pohled a postoj. Proto jsem připravena nabídnout a doporučit každému ten jeho pravý “lék na míru“, ať “chemický“, či “nechemický“. Vždy však takový, o kterém jsem přesvědčena, že je kvalitní a funguje. Nikoliv takový, který byl “nakoupen v akci“ a je ho třeba prodat.
A tak pro ty, kteří čtou Douglase Adamse (a všechny ostatní) už lze jen nabídnout univerzální galaktické motto Stopařova průvodce galaxií - “Nepropadejte panice!!!“ - je tu lékárna APAVAR.

Záliby:cestování,knihy, jazyky, lyže, hory, moře, příroda, hudba, folklórní soubor, homeopatie, jóga
Oblíbená barva: červená
Oblíbené zvíře: vlk, sova nebo skřivan. Sova donucená vstávat jako skřivan.
Oblíbená sladkost: čokoláda, větrník z Ollies
Oblíbená květina: růže, nejlépe rudá
Životní motto: Na nic nečekej. Jdi za tím, čemu věříš.
Důvěřuj intuici, když ti něco nesedí, nedělej to.
YESTERDAY IS HISTORY, TOMMOROW IS MYSTERY, TODAY IS A GIFT