Z důvodu čerpání dovolené budou objednávky doručené po 29.8. 2023 postupně odesílány od 11.9.2023. Děkujeme za pochopení. Lékárna Apavar

Měření glukózy z kapky krve – prevence cukrovky

Kód: 168
Neohodnoceno
Značka: APAVAR
100 Kč
Na dotaz

Měření hladiny cukru v krvi pomocí přístroje EasyTouch GCU. Měření se provádí z čerstvé kapilární krve, která se získá z prstu. Stanovení je možné provést kdykoliv během dne, nezávisle na příjmu potravy nebo nalačno. Naměřená hodnota má pro klienta pouze informativní charakter.

Vyšetření trvá 10-15 minut

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cukrovka se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi neboli glykémií, což je způsobeno neschopností organismu cukr z krve využít. Vysoká glykémie je pro lidský organismus nebezpečná. Jestliže je zvýšená hladina cukru v krvi dlouhodobě nekompenzovaná, může vést k srdečnímu infarktu, mozkové mrtvici, slepotě či selhání ledvin. Také špatně kompenzovanou cukrovku doprovází výrazné komplikace: porucha vidění (diabetická retinopatie), porucha ledvin (diabetická nefropatie), poruchy nervů (diabetická neuropatie) a komplikace označované jako diabetická noha.

Včasným odhalením, správnou životosprávou a spoluprací s lékaři však lze hladinu cukru v krvi udržet v normálních mezích a předejít tak vážným komplikacím. Screening diabetu je proto nenahraditelným pomocníkem. Pacientům můžeme provést jednoduchý test, který jim stanoví hladinu cukru v krvi. Při zjištění zvýšené nebo vysoké pravděpodobnosti vzniku diabetu je nutná návštěva lékaře.

V České republice žije v současné době asi 860 000 diabetiků. Jejich počet se během posledních 25 let zdvojnásobil a při stejném růstu bude v roce 2035 touto nemocí trpět 10 % obyvatelstva. Zatímco počet pacientů s tzv. vrozenou cukrovkou neboli diabetem I. typu roste pouze zvolna a jeho růst přisuzujeme především lepší diagnostice, počet pacientů s diabetem II. typu roste rychle především v důsledku špatného životního stylu. Navíc se předpokládá, že zhruba dalších 250 000 diabetiků o své nemoci dosud neví.