Měření glukózy z kapky krve – prevence cukrovky

Kód: 168
Neohodnoceno
Značka: APAVAR
100 Kč
Na dotaz

Měření hladiny cukru v krvi pomocí přístroje EasyTouch GCU. Měření se provádí z čerstvé kapilární krve, která se získá z prstu. Stanovení je možné provést kdykoliv během dne, nezávisle na příjmu potravy nebo nalačno. Naměřená hodnota má pro klienta pouze informativní charakter.

Vyšetření trvá 10-15 minut

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cukrovka se projevuje zvýšenou hladinou cukru v krvi neboli glykémií, což je způsobeno neschopností organismu cukr z krve využít. Vysoká glykémie je pro lidský organismus nebezpečná. Jestliže je zvýšená hladina cukru v krvi dlouhodobě nekompenzovaná, může vést k srdečnímu infarktu, mozkové mrtvici, slepotě či selhání ledvin. Také špatně kompenzovanou cukrovku doprovází výrazné komplikace: porucha vidění (diabetická retinopatie), porucha ledvin (diabetická nefropatie), poruchy nervů (diabetická neuropatie) a komplikace označované jako diabetická noha.

Včasným odhalením, správnou životosprávou a spoluprací s lékaři však lze hladinu cukru v krvi udržet v normálních mezích a předejít tak vážným komplikacím. Screening diabetu je proto nenahraditelným pomocníkem. Pacientům můžeme provést jednoduchý test, který jim stanoví hladinu cukru v krvi. Při zjištění zvýšené nebo vysoké pravděpodobnosti vzniku diabetu je nutná návštěva lékaře.

V České republice žije v současné době asi 860 000 diabetiků. Jejich počet se během posledních 25 let zdvojnásobil a při stejném růstu bude v roce 2035 touto nemocí trpět 10 % obyvatelstva. Zatímco počet pacientů s tzv. vrozenou cukrovkou neboli diabetem I. typu roste pouze zvolna a jeho růst přisuzujeme především lepší diagnostice, počet pacientů s diabetem II. typu roste rychle především v důsledku špatného životního stylu. Navíc se předpokládá, že zhruba dalších 250 000 diabetiků o své nemoci dosud neví.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení