Lékové konzultace

Kód: 186
Neohodnoceno
Značka: APAVAR
300 Kč
Na dotaz

Tato konzultace upozorňuje na nejčastější nežádoucí účinky, zhodnocení stavů vylučujících užívání a aplikaci léku, informace o nejčastěji interagujících léčivech, potravinách a zhodnocení interakcí v jeho farmakoterapii, popis správného uchovávání, trvanlivosti a likvidace léku. 

K identifikaci a vyhodnocení lékových interakcí využíváme elektronickou databází DrugAgency, a.s.

Doba trvání: dle domluvy, nejdříve však do druhého dne.

Cena se stanovuje idividuálně dle složitostí případu: 50 – 300Kč, v případě, že klient užívané léky na recept objednává naši lékárnou je tato služba ZDARMA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Co to je léková interakce?

O lékové interakci mluvíme tehdy, když při současném podávání dvou nebo více léků dojde ke změně účinku některé-ho z nich. V konečném důsledků můžou pak léky svůj účinek vzájemně zesilovat, rušit nebo jinak ovlivňovat. Někteří odborníci řadí lékové interakce mezi nežádoucí účinky léčiv. Se vzrůstajícím počtem současně podávaných léků se zvyšuje i procento výskytu nežádoucích účinků. Dokonce i z úst lékařů můžeme slýchat, že právě lékové interakce patří mezi jednu z domén lékárníka. Je třeba určit ty interakce, které mohou být pro pacienta rizikové.
Význam lékových interakcí je závislý na vnímavosti pacienta, dávkách léčiv, jejich účinnosti, délce a způsobu podávání.

Zkušenosti ze zahraničí ukazují, jak významnou roli může hrát lékárník při identifikaci, řešení a prevenci lékových problémů.

Do jisté míry je paradoxní, že právě s postupným rozšiřováním a zlepšováním terapeutických možností při poskytování zdravotní péče vzrůstají léková rizika, která mohou nezřídka vyústit až v poškození pacienta nebo končit jeho úmrtím.
Současné moderní pojetí lékárenské péče je postaveno na snížení rizik farmakoterapie a podpoře bezpečného používaní léčiv. Především díky zahraničním publikacím se ukazuje, že lékárník dokáže při drtivé většině činností prováděných v rámci své každodenní práce zúročit svoje komplexní znalosti o léčivech a je schopen případná rizika identifikovat a efektivně řešit. Podle nedávno publikovaných studií bylo prokázáno, že např. v průměru 8 % hospitalizovaných pacientů je postiženo nějakým nežádoucím jevem spojeným s farmakoterapií. Jedním z výsledků velké nadnárodní studie provedené evropskými lékárníky bylo zjištění, že alespoň jeden lékový problém byl zaznamenán u více než 60 % pacientů propuštěných z nemocnice po hospitalizaci.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení